Klantpodium Lavendel

Wie zijn jullie precies?

Onze bloemenwinkel Lavendel is gevestigd op de Traaij in Driebergen, in het centrum van Driebergen. 28 jaar geleden zijn wij, Cor en Anita van Jaarsveld, gestart met dit bedrijf. We waren al langere tijd op zoek naar een geschikte locatie om een winkel te beginnen. Je had toen nog geen internet, dus 1 x per maand kreeg je een vakblad met de winkels die ter overname werden aangeboden. Wij schreven op een advertentie: “bloemenwinkel in het midden van het land”. Toen kregen we een reactie terug dat het in Driebergen was. En dat terwijl wij beiden geboren en getogen zijn in Driebergen. Soms moeten dingen zo zijn. Een naam was snel bedacht. De meisjesnaam van Anita is: van de Vendel, Dus Lavendel werd geopend op 1 mei 1997

Onze winkel heeft een binnenruimte van 400 vierkante meter en buiten, achter de winkel, hebben we nog een tuin van 200 vierkante meter. Hier verkopen we in het voorjaar en de zomer 1-jarige buitenplanten en buitenpotten, Ons team bestaat uit 8 vaste medewerkers die eigenlijk al jaren bij ons werkzaam zijn. We willen een dorpse winkel zijn, met een persoonlijk karakter en maken boeketten voor iedere prijs.

Jullie verkopen voor verschillende gelegenheden boeketten. Kunt u hier wat meer over vertellen? 

In de loop der jaren zijn we gespecialiseerd in afscheidsbloemwerk. We maken bijna dagelijks rouwbloemwerk. We merken dat dit veel meer is dan in het begin. Dat komt ook doordat we al zolang op deze plek zitten en we heel veel vaste klanten hebben. Dan weet je ook precies wat mensen willen hebben of waar hun overledene van hield. Verder maken we ook bruidsboeketten, corsages en ander gelegenheidsbloemwerk. Ook de herdenkingskransen op 4 mei in Driebergen worden door ons gemaakt.

In onze winkel verkopen we een uitgebreid assortiment aan planten en potten en schalen en vazen. Naast de particuliere klant, bedienen we ook de zakelijke klant.  Hiervoor verzorgen we wekelijks verse bloemen op de balie of verjaardagsboeketten voor het personeel. Ook bieden wij zijden bloemenarrangementen aan voor bedrijven voor bijvoorbeeld op de balie of showroom. Deze boeketten wisselen we met de seizoenen.

We zijn een echte bloemenwinkel en verkopen dus geen cadeauartikelen.  Behalve in de kerstperiode. Vanaf half november veranderen wij heel onze winkel in kerstsfeer. We verkopen dan naast mooie kerstboeketten en kerststukken ook kerst gerelateerde artikelen zoals kaarsen, geurzakjes, engeltjes, rendieren en verlichte bomen. Klanten weten al dat we aan het eind van het jaar in kerstsfeer zijn en komen dan graag rondkijken.

Wat zorgt ervoor dat consumenten jullie boeketten kopen en niet bij de concurrent?

3 tot 4 x per week gaan we zelf inkopen op de veilingklok bij veiling Pantion in Ede. De veilingklok start met draaien om 6:00 uur. Het is van belang om van tevoren vroeg aanwezig te zijn, om alvast door de aanbodhal te lopen. Dan keuren we de kwaliteit en bekijken we het aanbod. Het aanbod is bepalend voor de prijs. Bij weinig aanbod zal de prijs stijgen. Als we van tevoren weten dat er veel aanbod is dan kan je langer wachten met drukken op de veilingklok. De veilingklok draait op afslag. Dat wil zeggen dat de klok begint bij een hoog bedrag en dat de prijs steeds lager wordt. Degene die als eerst drukt bij een bepaalde prijs, heeft de koop. Dus hoe langer je wacht, hoe lager de prijs, maar hoe minder groot de kans dat je de partij hebt.

Er wordt geveild met euro’s, 50 centen, dubbeltjes, 5 centen en 1 cent. Je koopt de bloemen per steel. Als er geen vraag is, kan het zijn dat de partij doordraait en dat de bloemen vernietigd worden. Maar dat gebeurt niet vaak.

Het nadeel van op de klok kopen kan zijn dat je hele partijen (fusten) moet nemen. Je moet dus wel een goede doorloop in de verkoop van je bloemen hebben, anders zijn de partijen te groot. Gelukkig kunnen wij deze hoeveelheden aan, waardoor we niet naar een groothandel hoeven. De groothandel koopt ook op de veilingklok en daar moet je de veilprijs betalen en nog een provisie. Doordat wij zelf op de klok kunnen kopen, scheelt dat provisie, waardoor we scherp kunnen inkopen en dus ook scherp kunnen verkopen. En wat ook een voordeel is: wat ’s ochtends geveild is, staat bij ons ’s ochtends al in de winkel.  De schakel van groothandel valt er tussen uit waardoor wij als klokkoper de bloemen toch een dag eerder in onze winkel kunnen hebben. Hierdoor is de versheid gewaarborgd. De verschillende seizoenen zorgen ervoor dat dit vak nooit gaat vervelen en we doen dit nog steeds met veel plezier.

Hoe bent u bij Van Asselt terechtgekomen en wat maakt de samenwerking een succes? 

Anita haar ouders hebben altijd een verhuisbedrijf in Driebergen gehad en haar vader was klant bij Van Asselt, zo kwamen wij bij de start van onze winkel bij Van Asselt terecht. Vanaf dag 1 zijn wij met volle tevredenheid al klant bij Van Asselt. Eerst nog op de Sperwerkamp en later op de Hoofdstraat. Zij hebben ons begeleid bij het opstarten van de winkel en aankoop van ons pand op de Traaij en ook de verbouwing hiervan.

Deel dit bericht